אנשים רגישים מאוד

אנשים רגישים מאוד | רגישות גבוהה

לפעמים אנחנו "רגישים מדי" ולפעמים אנחנו "רגישים מאוד". תלוי עד כמה אנחנו מקבלים את הרגישות שלנו.

אנו חווים רגשות בעוצמה ושמים לב לפרטים ולדקויות, כאלה שאנשים אחרים לא מזהים. בשל עומק החוויות שאנו עוברים, יש לנו עולם פנימי עשיר ומגוון.

אנחנו יכולים להיות יצירתיים ואומנותיים מאוד, לקלוט רגשות של אנשים אחרים. לרבים מאתנו אמפתיה ואכפתיות גבוהות, עם מודעות גדולה לזולת. יש לנו אינטואיציה מפותחת. אנו נוטים לחפש דרך להתפתחות רוחנית.

בשל הרגישות לפעמים אנו חשים פגיעים מאוד. העולם הזה מרגיש עבורנו יותר מדי. אנו מתעייפים מהר, מוצפים ומרגישים צורך להתכנס פנימה ולשהות במרחב מופחת גירויים. אנו חשופים יותר ללחץ, סטרס, חרדות ותנודות מצבי רוח. לעתים אנו עשויים להרגיש נמרצים מאוד ולפתע האנרגיות צונחות.

הם אתם אנשים רגישים מאוד? – שאלון לבדיקה עצמית.

שנים רבות לא הבנתי מה בדיוק קורה לי והאם "משהו לא בסדר איתי" עד שקראתי את ספרה של ד"ר איליין ארון "אדם רגיש מאוד". לראשונה גיליתי כי תופעות רבות בעולם הפיזי והנפשי שלי, שבטעות חשבתי שבאות מבעיות רגשיות רציניות, למעשה מתרחשות בגלל שאני אדם רגיש מאוד.

ד"ר ארון חקרה את התכונה והגיעה למסקנה שזהו סוג של טמפרמנט ולא הפרעה. החדשות הטובות הן שאנחנו הרבה – בין 15 ל-20 אחוז בכדור הארץ.

הגילוי השפיע עלי עמוקות הן על חיי היום יום והן בעבודה הטיפולית בה עבדתי. אחרי קריאת הספר, גיליתי, כי כל מי שמגיע אלי לשיעורי יוגה ויוגה תרפיה הם אנשים רגישים מאוד. מאז ארגנתי קהילה של אנשים מאוד, הארחנו את ד"ר איליין ארון בארץ וסייעתי בתרגומם של הספרים "אדם רגיש מאוד" ו"ילד רגיש מאוד".

כיום אני ממשיכה לעבוד עם אנשים רגישים מאוד ומציעה כלים לעבודה עצמית באמצעות  תנועה איטית. עבודה זו מיטיבה במיוחד עם אנשים רגישים מאוד. בשל היותנו רגישים יותר לקצב המהיר של חיי היום יום ובשל כמויות הגירויים החיצוניים ההולכים וגוברים, אני מוצאת את תנועה איטית כמזמינה לשוב אל המרכז הפנימי, להירגע ולהתאזן.

אצל אנשים רגישים קורה, כי פעמים רבות מצטברות חוויות פיזיות ורגשיות שונות כמו לגוש אחד. ואז לא ברור מה בדיוק אנו מרגישים – אולי זו רק תחושה שמשהו לא בסדר או יותר מדי או רצון לברוח למקום שקט וריק מאנשים. תופעה נוספת שמוכרת לנו מאוד – הצפה רגשיות – כשקורה משהו שהוא "יותר מדי" בשבילנו, מעבר לגבולות היכולת שלנו להכיל את זה.

תנועה איטית מזמינה אותנו לעצור ולעשות סדר במה שמתרחש בתוכנו – להעניק מקום לכל מחשבה, לכל רגש ולכל ביטוי של תחושה פיזית. כשהגוף נע ומאט את הקצב עד אינסוף, סוף סוף אפשר להירגע, לנוח ולשחרר את הרגשות העוצמתיים, הכאבים והזיכרונות המציפים. במקום כזה נוצר שדה המזמין את הגוף והנפש שלנו לריפוי.

 

 ביאטה שבון יהב |  מלווה תהליכי ריפוי דרך יוגה תרפיה ותנועה איטית  | 054-549-87-46
beata.yahav@gmail.com

מודעות פרסומת